Wpisy z kategorii ‘Wygląd’


Uśmiech Uśmiech a zdrowie. A może uśmiech to zdrowie. A może uśmiech to oznaka słabości, okazywanie uczuć, odkrywanie podbrzusza. A może to objaw choroby psychicznej, nikt normalny nie uśmiecha się bez powodu. Kiedy idę ulicami naszego pięknego miasta, lubię przyglądać się ludziom. Biegną zazwyczaj przed siebie z głową pochylona jak do taranów, wpatrzeni w chodnik, albo patrzą przed siebie, ale tak naprawdę niewiele widzą…Bo nie maja czasu. Albo tak przynajmniej im się wydaje. Są zmęczeni, smutni, nic ich nie cieszy, nie widzą skaczącego po chodniku wróbla, kota śpiącego na schodach niby mocnym leniwym snem, ale zarazem czujnym. Ludzie próbują przegonić czas, nadrobić stracony czas, zmagają się z czasem, chcą go prześcignąć. Spieszą się, pędzą, gonią. Nie ma czasu by się zatrzymać i uśmiechnąć. A to mogłoby tak wiele zmienić. Czy próbowałeś kiedyś uśmiechać się na zawołanie, mimo że nie było ci do śmiechu? Nie! No to musisz spróbować. Przecież wiesz jak to zrobić, wystarczy wyszczerzyć zęby, unieść kąciki ust i…Już. I co? Że głupio wyglądasz? No to, co? Ale jak się czujesz? To jest ważniejsze. Chce ci się śmiać z siebie? I bardzo dobrze. To się śmiej, śmiej jak najwięcej, z siebie, do siebie, do własnych myśli, do swoich marzeń. Śmiej się, gdy masz na to ochotę, każde 5 minut śmiechu to rok życia więcej. Podczas śmiechu wydzielają się hormony szczęścia – endorfiny – poprawiają stan naszej psychiki, samopoczucie, wspomagają procesy odpornościowe organizmu, łagodzą ból, przyspieszają procesy zdrowienia organizmu. Śmiej się do ludzi, to nic, że ich nie znasz, zobaczysz, że przyniesie ci wielką frajdę, gdy ktoś odpowie na twój uśmiech tym samym. Niech uśmiech będzie twoim orężem i sekretną bronią z szarością, smutkiem, stagnacją, bylejakością, złością, zawiścią…A zobaczysz, ze stanie się wkrótce najbardziej energetyczna witaminą twojego życia.

Tagi: , ,Cukier- substancja szkodliwa, wpływ na zdrowie Cukier jest substancją szkodliwą- mowa tu o cukrze otrzymywanym sztucznie, cukrze prostym występującym w słodyczach i produktach przetworzonych. Jego nadmiar prowadzi do poważnych problemów ze zdrowiem, otyłości a nawet śmierci. Dlaczego az tak drastycznie? Ponieważ jak powszechnie wiadomo- nowotwór żywi się cukrem. Ta sztucznie wytworzona substancja pobudza do wzrostu komórki rakowe. Dzienne zapotrzebowanie na cukier (występujący w owocach) to 7gram. Obecnie znacznie przekraczamy tę ilość- często wielokrotnie nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Słodzimy kawę, herbatę a nawet owoce sezonowe takie jak truskawki, których smak powinien być wystarczająco dla nas słodki. Odruchowo sięgamy po szybkie przekąski- batoniki, ciasteczka zbożowe, wypieki. Czy mamy świadomość tego, że cukier zaraz po nikotynie i alkoholu to substancja uzależniająca? Coraz częściej napotykamy osoby, które niewinnego batonika czy pączka uznają za produkt nieodłączny w diecie- produkt bez którego nie wyobrażają sobie dnia. Cukier powoduje ogromne zniszczenie w organiźmie zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Substancja ta wywołuje wiele chorób, niszczy pracę mózgu, pamięć krótkotrwałą, powoduje dekoncentracje i ogólne zmęczenie, karmi pasożyty w organiźmie. Producenci dodają coraz większą jego ilość do wielu produktów- soków owocowych, budyniu, czekolady (nawet tej gorzkiej), jogurtów, dżemów, płatków śniadaniowych. Wybierajmy produkty naturalne a herbatę czy kawę słodźmy miodem- zacznijmy od drobnych zmian aby zachować zdrowie na dłużej.

Tagi: , ,Zdrowie Jesteśmy coraz bardziej zabiegani, mniej uwagi przywiązujemy do rzeczy ważnych-jak nie najważniejszych- czyli do naszego zdrowia. A przecież ciało ma służyć nam przez długie lata i być narzędziem w spełnianiu swoich celów. Nadszedł okres, kiedy czas jest na wagę złota a pośpiech towarzyszy nam niemalże na każdym etapie życia. Spieszymy się już po wstaniu z łóżka: w porannych przygotowaniach do pracy, szkoły. następnie w pracy- aby szybciej pójść do domu, zaś w domu odrabiamy swoją pracę. W rezultacie czasu na zastanowienie się nad swoim zdrowiem zostaje znikoma ilość. Warto wspomnieć, że sam wyżej wymieniony pośpiech jest już czynnikiem- z pozoru niewinnym- znacznie zagrażającym naszemu zdrowiu. Dlaczego? Ponieważ nieodłącznie towarzyszy mu stres, czyli coś co tak bardzo nas napędza. W tej bieganinie dnia codziennego zdrowa dieta schodzi na dalszy plan. Podejmujemy szybkie i często nieprzemyślane decyzje dotyczące naszego codziennego menu- element bardzo ważny jeśli chodzi o naszą efektywność o którą tak zabiegamy. Tak więc decydujemy się na wygodne rozwiązania w postaci szybkich przekąsek, fast foodów i często słodyczy. Nie sprzyja to ogólnemu stanowi naszego zdrowia. Stajemy się senni, rozdrażnieni- brakuje nam cennych składników odżywczych i minerałów. Dochodzą do tego choroby cywilizacyjne, które coraz częściej są obecne w naszym życiu. W następnym artykule mowa będzie o sposobach na unikanie chorób cywilizacyjnych, stresu oraz treść poświęcona diecie i medycynie naturalnej.

Tagi: , ,Wahania na giełdach Giełdy- nadzieja, niepewność, szansa. Przeciętni ludzie nie zagłębiający się w mechanizmy działania małych światów jakim są giełdy nie mogą być pewni niczego. Nawet doświadczeni maklerzy obracający gigantycznymi majątkami nie zawsze są w stanie przewidzieć kierunek w którym ruszą akcje. Ceny i zachowanie akcji spółek tam sprzedawanych zmieniają się w zależności od szeregu różnych czynników nie tylko sytuacji firmy. Sytuacja polityczna na świecie jest jednym z głównych czynników na nie oddziałujących, obecnie wobec szeregu zawirowań na świecie takich jak kryzys na Ukrainie czy niepewności związane z konfliktami na Bliskim Wschodzie zwiększają ryzyko. Czynniki przyrodnicze takie jak trzęsienia ziemi rujnujące całe prowincje wraz z fabrykami czy też tornada i tajfuny też nie pozostają obojętne wahaniom cen akcji na giełdach. Doskonałym przykładem może być „krach” na giełdach w Pekinie. W ostatnich dniach wartość rynkowa akcji tam sprzedawanych spadła aż o 3,2 biliony dolarów amerykańskich. Jest to niebotyczna suma kilkukrotnie przekraczająca PKB naszego kraju. Rząd w Chinach zdecydował się w końcu na wprowadzenie zakazu sprzedaży akcji co obrazuje jak desperackie kroki musiały zostać podjęte. Reasumując, gra na giełdach niektórych uczyniła bankrutami zaś wybranych szczęśliwców milionerami jednak, nikt tak naprawdę nie może być w stu procentach pewien czy jego kapitał ulokowany w akcjach wzrośnie czy zmaleje. Jedyną namiastką bezpieczeństwa jest pomoc doświadczonych maklerów którzy dzieki informacją ze świata i doświadczeniu minimalizują skoki na największych giełdach.

Tagi: , ,