Wpisy z kategorii ‘Porady’


Uzależnienie XXI wieku Wobec wszechobecnego rozwoju techniki, można zaobserwować również wiele niekorzystnych zachowań z nim związanych, tracimy samodzielność i zbytnio polegamy na naszym sprzęcie. Nie obyło się tez bez wpływu na sposób spędzania wolnego czasu. Jak często słyszymy od zrozpaczonych rodziców, że ich dzieci które często nie potrafią jeszcze płynnie czytać spędzają mnóstwo czasu przed komputerem bądź konsolą do gier? Ten problem od jakiegoś czasu przestał być bagatelizowany i coraz częściej jest porównywany do uzależnienia alkoholem czy narkotykami. Młodzież przenosi się w grach w zupełnie inny, fantastyczny świat który nie rzadko propaguje brutalne bądź abstrakcyjne zjawiska. Zaś dopiero dojrzewające dzieci mają problem z rozróżnieniem który świat jest „tym prawdziwym”. Można więc usłyszeć o problemach z nauką czy też kontaktach z rówieśnikami które są spowodowane nieustannym spędzaniem czasu przy grach. Zwolennicy i pasjonaci tychże gier bronią się, twierdząc że gry pomagają rozwijać wyobraźnie czy też uczą podejmować decyzję. Jest to na pewno kilka z pozytywnych skutków takiego spędzania wolnego czasu, a odpowiednie wyważenie czasu który na niego poświęcamy jest kluczowe. Gdyż wszystko jest dla ludzi, byle było by w odpowiednich proporcjach. Podsumowując gry same w sobie nie są złe, pomagają oderwać się od czasem szarej rzeczywistości, sztuką jednak jest nie przesadzać z czasem im poświęcanym oraz skupieniu się na prawdziwym życiu i nie przenoszeniu zachowań z gier do realnego życia.

Tagi: , ,Gdy stajesz przed lustrem... Gdy stajesz przed lustrem, to widzisz….Kto jest po drugiej stronie…….Podoba ci się to, co widzisz? Czy może masz zbyt długi nos i za bardzo wystający podbródek? A co z kolonami? Jakieś takie pokrzywione, uda zbyt grube, łydki zbyt chude, piersi za małe, za dużo zmarszczek, powieki opadają i usta jakieś za wąskie…I tak możemy wyliczać i wyliczać. Tylko powiedz mi proszę, kto powiedział, że musisz mieć takie czy inne ciało? Czy jest ktoś, kto ma prawo mówić tobie, jakie proporcje powinno mieć twoje ciało? Według jakiego kanonu piękna klasyfikujesz swoje odbicie? I tak na prawdę, to, kto zna definicję piękna, pięknego ciała? Dlaczego uważasz, że to, co widzisz w lustrze zasługuje na krytykę? Zamknij na chwilę oczy i przywołaj w myśli osobę, która cię kocha. Spójrz na siebie jej oczami, oczami miłości. Dla niej twoje uda, kolana, twój nos, usta, piersi, wszystko to jest piękne, wszystko, co jest tobą jest piękne i kochane. Nie słuchaj speców od mody, od odchudzania, nie słuchaj kreatorów biustów, i tych, co mówią, że nie wolna ci mieć zmarszczek i wąskich ust. Jesteś jedyny, piękny, cudowny, jesteś śliczna, jesteś piękna i twoje piękno nie zależy od zgrabnego tyłka czy sterczącego biustu. Piękno jest w tobie i jeśli je czujesz to promieniejesz nim tak jak promienieje zakochany człowiek. Stań przed lustrem i popatrz na siebie jak na miss świata, idealne ciało w każdym calu!!!!Jesteś wielka, cudowna, magiczna, jesteś jedyna taką osoba w całym wszechświecie i nie próbuj tego zmieniać, nie próbuj naśladować innych. Piękno tkwi w różnorodności. Pokochaj każda swoją zmarszczę i fałdkę tłuszczu, jeśli uważasz, że jest ci z nią do twarzy to niech tak się stanie.

Tagi: , ,Jak radzić sobie podczas upałów? Lato w pełni, za oknem coraz więcej słońca i coraz wyższe temperatury towarzyszą nam każdego dnia. Gdy upały utrzymują się kilka dni z rzędu potrafią być bardzo uciążliwe. Temperatura powyżej 30 stopni Celsjusza męczy cały organizm i utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na wylegiwanie się całymi godzinami nad wodą, ale podpowiemy jak pomóc sobie w te ciepłe dni i znieść je lżej. Przede wszystkim należy pić dużo wody, najlepiej mocno schłodzonej w lodówce i bez gazu. Aby nawodnienie organizmu było bardziej skuteczne warto dodać do napoju odrobinę cukru (najlepiej pod postacią miodu) lub soli (tak!). Pozwoli to efektownie uzupełnić elektrolity, które tracimy wraz z potem. Na przekąski wybierajmy świeże owoce i warzywa (np. arbuz, czereśnie, jabłka czy marchewka pokrojona w słupki). Zrezygnujmy z mięsa, ciężkich sosów, smażonych potraw, wysokokalorycznych napoi, które tylko pozornie gaszą pragnienie. Starajmy się wietrzyć mieszkanie wczesnym rankiem i w nocy, kiedy powietrze jest chłodniejsze, a w ciągu dnia kiedy jest najbardziej gorąco – uchylajmy tylko okna. Nie wykonujmy forsujących ćwiczeń fizycznych, praca w ogródku też może poczekać te kilka najcieplejszych dni. Dla zmęczonych i spuchniętych nóg ulgą będzie chłodny prysznic, czy położenie zimnego, mokrego ręcznika na stopy. Warto podczas dużych upałów wybierać lekkie zajęcia jak czytanie na kocu w cieniu drzew, spacer w gęstym lesie, lekkie prace domowe, spotkanie ze znajomymi.

Tagi: , ,Czerpać energię z wszechświata Czasami czujemy się jak wyładowany akumulator. Mamy wrażenie, że cała energia, która podtrzymywała nasza aktywność, ulotniła się i jedziemy na oparach. Skąd wtedy zaczerpnąć energii. Cóż, energia jest wszędzie. Wszystko, co zżyje emanuje energią. Wszystko, co wibruje emanuje energia. My także posiadamy w sobie energię, która według medycyny wschodu czasami jest po prostu zablokowana. Nie będę jednak o niej pisać, bo choć bardzo się tym interesuję to nie czuję się na siłach, aby być choćby przekazicielem takiej nauki. Chcę natomiast zaproponować każdemu zmęczonemu cywilizacją, pośpiechem, stresem, gonitwą, etc. etc. Sposób, który sprawdziłam osobiście i choć to, co za chwilę opisze może wydać się dziecinne i śmieszna, ale jeśli nie spróbujesz to nigdy nie sprawdzisz czy to działa. Rzecz jest banalnie prosta. Trzeba przytulać się do drzew. Już widzę twoja sceptyczna mina i ten uśmieszek pełen pobłażliwej przygany. Możesz się uśmiechać, to zawsze dobrze robi na zdrowie, ale zanim skrytykujesz i wyśmiejesz, sprawdź. Nie musisz się wszystkim chwalić, że idziesz di lasu poprzytulać się do drzew, jeśli boisz się, że znajomi pomyślą, że zwariowałeś. Po prostu wybierz się do lasu, gdy czujesz ze jesteś zmęczony i wypalony i z ufnością i wiara stan przodem do drzewa – najlepiej sosny, dają najwięcej energii –poproś w myśli by obdarowało cię swoja energią i natychmiast za nią podziękuj, a potem obejmij pień drzewa, przytul się do niego oprzyj czoło o szorstka kore i tak pozostań kilka czy kilkanaście minut. Zobaczysz, że z czasem stanie się twoim rytuałem i będziesz często wracał do tego lasu by zaczerpnąć jego energii. Tylko zawsze pamiętaj by z wdzięcznością za nią podziękować.

Tagi: , ,