Wpisy z kategorii ‘Aktywność’


Forum ćwiczenia i odchudzanie W dzisiejszych czasach dużo się mówi o zdrowych odżywaniu i diecie. Sporo jest programów telewizyjnych na ten temat. Jesteśmy bardziej świadomi tego, że wszystko to co jemy nie jest zawsze nam wskazane. Jak mówi przysłowie jesteś tym cos jesz. Dlatego też w naszych organizmie gromadzi się wiele złogów i toksyn spowodowanych nieprawidłowym odżywaniem się. Wiele jest również sportowców czy trenerów, którzy zachęcają nas do ruchu i ćwiczeń. Przykładem jest Chodakowska czy Lewandowska, które propagują aktywny styl życia oraz zdrową dietę. Można również znaleźć forum ćwiczenia i odchudzanie, gdzie osoby uprawiające czynnie sport bądź dopiero zaczynające dzielą się swymi spostrzeżeniami na forum, publicznie oraz wpierają się nawzajem. Jak już spełnimy wszystkie zalecenie odnoście dobrego odżywiania oraz aktywności ruchowej. Można również wspomóc się tabletkami dedykowanymi dla osób chcących się odchudzić. Można takie preparaty odchudzające forum kupić przez Internet lub w aptece. Poczytać na forum tabletki na odchudzanie, skonsultować to z dietetykiem oraz stosować tak jak podano w ulotce. Temat odchudzania jest szerokim zagadnieniem można o nim mówić wiele. Wraz z czasem przybywa to nowych suplementów pomagających na odchudzanie forum tabletki.

Tagi: , ,Jak przekonać się do aktywności fizycznej? Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że regularna aktywność fizyczna powinna być wpisana w naszą codzienność. Niestety, z praktyką bywa różnie. Co najczęściej nas demotywuje ? Jakie są przyczyny takiego stanu? 1.Faktyczny brak czasu – bywa że nasz grafik jest tak wypełniony, że rzeczywiście nie mamy kiedy pomyśleć o regularnym treningu. Często wiąże się to także z czasem dojazdu do klubu fitness, co dodatkowo wydłuża cały ,,proceder”. Jak sobie z tym poradzić? Należy ustalić priorytety. Zdrowy tryb życia i ćwiczenia fizyczne to inwestycja w nasze dobre samopoczucie na lata. A to przekłada się na każdą sferę życia. Dlatego warto sobie uświadomić, że kolejne rundki po galerii handlowej albo ploteczki ze znajomą nie są warte naszego czasu. 2. Uprawiać tylko ten rodzaj sportu, który sprawia nam przyjemność. To, że aktualnie panuje moda na bieganie i wszyscy to robią, wcale nie oznacza że Ty także musisz. Istotne jest, aby znaleźć taką aktywność fizyczną, która nam osobiście daje frajdę. Wtedy łatwiej będzie nam się przekonać do regularnego wysiłku. 3.Ćwiczyć w grupie, najlepiej z przyjaciółmi – wspólny cel zbliży was do siebie a dodatkowo połączycie przyjemne spotkania towarzyskie z pożyteczną troską o swoje zdrowie. 4.Wdrażać się w treningi metodą małych kroczków. Ćwiczenia zaczynamy od mało intensywnej rozgrzewki, a dopiero gdy nabierzemy formy przechodzimy do większej aktywności. To sprawi, że poczujemy się pewniej, a ćwiczenia zaczną nam sprawiać radość.

Tagi: , ,Pomyślmy... Oglądałam kiedyś rewelacyjny film „Przepiórki w płatkach róż’”. Jak sugeruje tytuł, film był o miłości, zresztą kończy się zgonem jednego z głównych bohaterów, siostra bohaterki to wredna baba, a nasza główna postać kocha przyszłego męża swojej siostry…. Chyba nie umiem opowiadać filmów…Ale nie w tym rzecz. Chodzi o to że rzeczone przepiórki były daniem przygotowanym przez zakochaną kobietę dla ukochanego by poczuł jak wielka miłością go darzy. Zgoda to był tylko film, kreacja reżysera, niezły scenariusz i całkiem dobra gra aktorska. Tylko czy nazewniczy nasze emocje, kiedy przygotowujemy posiłek nie maja wpływu, na jakość potrawy, którą przyrządziliśmy? Otóż mają. I to okazuje się ze bardzo duży. Sam mogłeś się o tym przekonać, kiedy podano Ci posiłek przygotowany na odwal tak, aby na tobie zarobić, przyrządzony z obowiązku a nie z pasji.. Dlaczego obiady mamusine tak bardzo zapadają nam w pamięć i wracamy do nich z nostalgią i miłymi emocjami? Bo były przygotowywane tak, że głównym składnikiem była zawsze miłość. Ale ważne jest również to, z jakim nastrojem siadasz do posiłku. Nigdy nie jedz w pośpiechu, nie jedz, gdy jesteś lży, zdenerwowany, gdy wypełniają cię emocje przykre dla ciebie. Taki posiłek nie wyjdzie ci na zdrowie. Nawet, jeśli od razu po zjedzeniu nic ci nie będzie to z czasem takie spożywanie posiłków odbije się jakimś choróbskiem, nie ma siły. Nigdy nie rozmawiaj przy jedzeniu o sprawach budzących negatywne emocje, nie kłóć się, nie sprzeczaj, nie krzycz, nie spiesz się nie rozmawiaj przez telefon, nie czytaj gazety – wiadomości z reguły są o tragediach, morderstwach, kradzieżach. Podaruj sobie odrobinę luksusu, spokoju przy posiłku a to, co zjesz będzie faktycznie materiałem energetycznym i niosącym zdrowie.

Tagi: , ,Znajomość historii Przedmiot jakim jest Historia, ma w szkołach grono zwolenników jak i przeciwników, jedni sądzą iż wzmaga ona rasizm i nietolerancje, drudzy zaś są przekonani, że jest ona podstawą trwania tradycji narodu. Jak jest na prawdę ? Historia jest przedmiotem szczególnym, nie można kierować się w niej sztywnymi zasadami tak jak w matematyce, czasem potrzeba obiektywnego lub świeżego spojrzenia na nią z perspektywy. Głosy nieprzychylne nauki młodzieży o okropnościach wojen, konfliktach czy w końcy ludobójst dokonywanych w XX wieku pozostają jednak w mniejszości. Każdy zdaje sobie sprawe, że nie można dzierżyć urazy o każdy konflikt aż do dziś i żyć w przeświadczeniu, iż wszystkie państwa są naszymi wrogami, zwłaszacza teraz w obliczu powszechnych sojuszy które coraz bardziej zacieśniają współpracę. Jednak młodzi ludzie powinni czuć respekt wobec poświęceń swych przodków któzy niejednokrotnie oddawali swe życie w obronie polskości. Powinniśmy pamiętać, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze i swoją codzienną pracą oraz nauką budujemy jej solidne fundamenty. Jesteśmy zoobowiązani szanować miejsca pochuwku poległych, nie tylko Polaków, a w obliczu świat narodowych wywiesić flagę, tego właśnie uczy przedmiot jakim jest Historia. Reasumując, wiedza którą otrzymujemy dla jednych ciekawsza dla drugich nudniejsza powinna pozostawać w naszej świadomości. Zaś dobry nauczyciel potrafi zarazić pasją swych słuchaczy i przenieść ich w czasie zajęć do zupełnie innego, tajemniczego i ciekawego świata naszych dziadów.

Tagi: , ,