Wpisy z Październik, 2015


Uśmiech Uśmiech a zdrowie. A może uśmiech to zdrowie. A może uśmiech to oznaka słabości, okazywanie uczuć, odkrywanie podbrzusza. A może to objaw choroby psychicznej, nikt normalny nie uśmiecha się bez powodu. Kiedy idę ulicami naszego pięknego miasta, lubię przyglądać się ludziom. Biegną zazwyczaj przed siebie z głową pochylona jak do taranów, wpatrzeni w chodnik, albo patrzą przed siebie, ale tak naprawdę niewiele widzą…Bo nie maja czasu. Albo tak przynajmniej im się wydaje. Są zmęczeni, smutni, nic ich nie cieszy, nie widzą skaczącego po chodniku wróbla, kota śpiącego na schodach niby mocnym leniwym snem, ale zarazem czujnym. Ludzie próbują przegonić czas, nadrobić stracony czas, zmagają się z czasem, chcą go prześcignąć. Spieszą się, pędzą, gonią. Nie ma czasu by się zatrzymać i uśmiechnąć. A to mogłoby tak wiele zmienić. Czy próbowałeś kiedyś uśmiechać się na zawołanie, mimo że nie było ci do śmiechu? Nie! No to musisz spróbować. Przecież wiesz jak to zrobić, wystarczy wyszczerzyć zęby, unieść kąciki ust i…Już. I co? Że głupio wyglądasz? No to, co? Ale jak się czujesz? To jest ważniejsze. Chce ci się śmiać z siebie? I bardzo dobrze. To się śmiej, śmiej jak najwięcej, z siebie, do siebie, do własnych myśli, do swoich marzeń. Śmiej się, gdy masz na to ochotę, każde 5 minut śmiechu to rok życia więcej. Podczas śmiechu wydzielają się hormony szczęścia – endorfiny – poprawiają stan naszej psychiki, samopoczucie, wspomagają procesy odpornościowe organizmu, łagodzą ból, przyspieszają procesy zdrowienia organizmu. Śmiej się do ludzi, to nic, że ich nie znasz, zobaczysz, że przyniesie ci wielką frajdę, gdy ktoś odpowie na twój uśmiech tym samym. Niech uśmiech będzie twoim orężem i sekretną bronią z szarością, smutkiem, stagnacją, bylejakością, złością, zawiścią…A zobaczysz, ze stanie się wkrótce najbardziej energetyczna witaminą twojego życia.

Tagi: , ,Uzależnienie XXI wieku Wobec wszechobecnego rozwoju techniki, można zaobserwować również wiele niekorzystnych zachowań z nim związanych, tracimy samodzielność i zbytnio polegamy na naszym sprzęcie. Nie obyło się tez bez wpływu na sposób spędzania wolnego czasu. Jak często słyszymy od zrozpaczonych rodziców, że ich dzieci które często nie potrafią jeszcze płynnie czytać spędzają mnóstwo czasu przed komputerem bądź konsolą do gier? Ten problem od jakiegoś czasu przestał być bagatelizowany i coraz częściej jest porównywany do uzależnienia alkoholem czy narkotykami. Młodzież przenosi się w grach w zupełnie inny, fantastyczny świat który nie rzadko propaguje brutalne bądź abstrakcyjne zjawiska. Zaś dopiero dojrzewające dzieci mają problem z rozróżnieniem który świat jest „tym prawdziwym”. Można więc usłyszeć o problemach z nauką czy też kontaktach z rówieśnikami które są spowodowane nieustannym spędzaniem czasu przy grach. Zwolennicy i pasjonaci tychże gier bronią się, twierdząc że gry pomagają rozwijać wyobraźnie czy też uczą podejmować decyzję. Jest to na pewno kilka z pozytywnych skutków takiego spędzania wolnego czasu, a odpowiednie wyważenie czasu który na niego poświęcamy jest kluczowe. Gdyż wszystko jest dla ludzi, byle było by w odpowiednich proporcjach. Podsumowując gry same w sobie nie są złe, pomagają oderwać się od czasem szarej rzeczywistości, sztuką jednak jest nie przesadzać z czasem im poświęcanym oraz skupieniu się na prawdziwym życiu i nie przenoszeniu zachowań z gier do realnego życia.

Tagi: , ,Woda w naszym życiu Woda to życie- to często powtarzane zdanie nie jest nieuzasadnionym, pustym hasłem. Woda jest niezbędna do życia wszystkim organizmom żyjącym na ziemi a człowiek składa się z niej w 80%. Woda sprzyja pracy metabolizmu- przyspiesza go. Ta życiodajna bezbarwna substancja wypłukuje również w naszego organizmu wszelkie toksyny oraz złogi. Utrzymuje w dobrym stanie naszą śluzówkę- rzadziej zapadamy na choroby gardła, przeziębienia. Pozwala na utrzymanie równowagi wodno- elektrolitowej. Jeśli poziom ten jest wyrównany, możemy cieszyć się dobrym samopoczuciem, utrzymanym stanem energii oraz urodą gdyż woda nawilża organizm od środka przyczyniając się do spowalniania jego starzenia. Zwana jest najdoskonalszym z kosmetyków (ujędrnia skórę, spłyca zmarszczki). Picie wody powinno być jednak odpowiednio przemyślane jesli chodzi o ilości dostarczane naszemu ciału. Zaleca się spożywanie wody 15 minut przed posiłkiem oraz nie wcześniej niż pół godziny po jego spożyciu. Picie dużej ilości wody podczas jedzenia rozcieńcza soki żołądkowe, co nie sprzyja dobremu trawieniu. Wypijanie zbyt dużej ilości wody naraz również nie działa pozytywnie na orgaznim, gdyż taka dawka szybko zostaje wydalona przez nerki oraz z potem. Niemniej jednak wode powinno się spożywać codziennie- do 1,5 litra. Ciekawostką dla osób dbających o linię może być to, iż woda hamuje apetyt i ogranicza uczucie „wilczego głodu”. Pijmy więc wode jeśli chcemy pozostać w dobrym stanie zdrowia, samopoczucia oraz utrzymywać świeży i zdrowy wygląd.

Tagi: , ,Gdy stajesz przed lustrem... Gdy stajesz przed lustrem, to widzisz….Kto jest po drugiej stronie…….Podoba ci się to, co widzisz? Czy może masz zbyt długi nos i za bardzo wystający podbródek? A co z kolonami? Jakieś takie pokrzywione, uda zbyt grube, łydki zbyt chude, piersi za małe, za dużo zmarszczek, powieki opadają i usta jakieś za wąskie…I tak możemy wyliczać i wyliczać. Tylko powiedz mi proszę, kto powiedział, że musisz mieć takie czy inne ciało? Czy jest ktoś, kto ma prawo mówić tobie, jakie proporcje powinno mieć twoje ciało? Według jakiego kanonu piękna klasyfikujesz swoje odbicie? I tak na prawdę, to, kto zna definicję piękna, pięknego ciała? Dlaczego uważasz, że to, co widzisz w lustrze zasługuje na krytykę? Zamknij na chwilę oczy i przywołaj w myśli osobę, która cię kocha. Spójrz na siebie jej oczami, oczami miłości. Dla niej twoje uda, kolana, twój nos, usta, piersi, wszystko to jest piękne, wszystko, co jest tobą jest piękne i kochane. Nie słuchaj speców od mody, od odchudzania, nie słuchaj kreatorów biustów, i tych, co mówią, że nie wolna ci mieć zmarszczek i wąskich ust. Jesteś jedyny, piękny, cudowny, jesteś śliczna, jesteś piękna i twoje piękno nie zależy od zgrabnego tyłka czy sterczącego biustu. Piękno jest w tobie i jeśli je czujesz to promieniejesz nim tak jak promienieje zakochany człowiek. Stań przed lustrem i popatrz na siebie jak na miss świata, idealne ciało w każdym calu!!!!Jesteś wielka, cudowna, magiczna, jesteś jedyna taką osoba w całym wszechświecie i nie próbuj tego zmieniać, nie próbuj naśladować innych. Piękno tkwi w różnorodności. Pokochaj każda swoją zmarszczę i fałdkę tłuszczu, jeśli uważasz, że jest ci z nią do twarzy to niech tak się stanie.

Tagi: , ,